Ana Sayfa / Kutlubey Anadolu Lisesi

Özel Başkent Kutlubey Anadolu Lisesi, öğrencilerimiz akademik ve sosyal bir müfredatın yanısıra yaş ve beklentileri göz önünde tutularak şekillenen bir üniversiteye hazırlık programına dahil olurlar. Öğrencilerimiz 9. sınıftaki hedef belirleme (seminer, staj) ve yabancı dil eğitimi ile programa ilk adımını atıyor. Sonraki yıllarda ise, belirlenen hedefe göre oluşturulan sınıflarda bir taraftan akademik eğitimleri devam ederken diğer taraftan uygulanan yurtdışı organizasyonları ile öğrencilerimize dünyanın birçok üniversitesinin de kapıları açılıyor.

ÜNİVERSİTE SINAVLARINA BİZİMLE HAZIRLANIN!

Tüm sınıflarda okutulan derslerin haftalık saati ve içeriği ilgi ve ihtiyaçlara göre belirleniyor. Müfredat kapsamında 9.,10. ve 11. sınıfın birinci döneminde kademeli olarak akademik programa geçiş yapılıyor. Dersler 11. sınıfın ikinci dönemi ile 12. sınıfın tamamında üniversite sınavlarına yönelik şekilleniyor. Hem kolej hem de dershane deneyimine sahip öğretmen kadromuz, branşında uzman eğitimcilerden oluşuyor. Akıllı tahta kullanmanın avantajı ve dijital içeriklerle desteklenen derslerimiz ayrıca; her branş için ayrı hazırlanan test ve dokümanlarla da kuvvetlendiriliyor.


ÖĞRENCİLERİMİZ, DERSHANEYE GEREKSİNİM DUYMUYOR!

9.,10. ve 11.sınıflarda öğrencilerimizin görmüş oldukları konulardan periyodik olarak test tekniğini geliştirme ve kazanımlarını görme amacıyla yapılan Ara Değerlendirme Sınavlarının yanı sıra 12. sınıf öğrencilerimize tüm müfredatı kapsayan üniversite hazırlık amaçlı deneme sınavları yapılıyor. Bu sınavların istatistiksel incelemesi ve sonuçların analizinden çıkan çözüm yolları ile öğrencilerimizin başarı oranı artırılıyor. Sınav sonuçları doğrultusunda öğrencilerimizin ders durumları danışman öğretmenleri tarafından ayrıntılı bir şekilde gözden geçiriliyor ve öğrencilerimiz yönlendirildikleri özel ders şeklindeki birebir çalışmalar sayesinde daha da başarılı oluyorlar.1

.

© 2011-2012 Başkent Kutlubey Okulları.  Sitede yer alan içeriğin tüm kullanım hakları Başkent Kutlubey Okulları'na aittir. İzinsiz kullanılmaz. Yazılım ve tasarım, okulumuz Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Emre VURAL'a aittir. Site ile ilgili geri bildirimlerinizi emre.vural@kutlubeykoleji.k12.tr adresine yapabilirsiniz.